JOURNAL.DANCE.LV

May 29, 2018 at 11:22 pm

“Dirty Deal Teatro” aicina uz performatīvu instalāciju “Uzdzist”

“Dirty Deal Teatro” aicina uz performatīvu instalāciju “Uzdzist”
Print pagePDF page

5. jūnijā jaunajā Tallinas ielas radošajā kvartālā pirmizrādi piedzīvos horeogrāfa Krišjāņa Santa un lietuviešu dejas mākslinieces Ievas Gaurilčikaites performatīvā instalācija “Uzdzist”, kas tapusi sadarbībā ar “Dirty Deal” teātri.

“Uzdzist” ir “iekļaujošā teātra” jeb Immersive theatre estētikā veidota kustību kompozīcija, kas ievietota mākslīgā un savu iepriekšējo nozīmi zaudējušā vidē un ir paredzēta vienam skatītājam. Piedāvāto noteikumu ietvarā katrs apmeklētājs tiek aicināts veikt individuālas izvēles un veidot savu pieredzi, piedaloties personīgā ceļojumā uz vietu, kurā dzimšana un nāve ir viens, ar gaistošu līniju nodalīts notikums. Tādējādi instalācijas veidotāji rosina aizdomāties par laika un telpas relativitāti un cilvēka dzīves ciklu tā ietvarā.

Krišjānis Sants ir absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju un prestižo Beļģijas laikmetīgās dejas skolu “P.A.R.T.S.“, šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas maģistratūrā un turpina strādāt laikmetīgās dejas projektos Eiropā kā dejotājs un horeogrāfs. Krišjānis ir sadarbojies ar tādiem Eiropā atzītiem horeogrāfiem kā Danielu Linehanu (Daniel Linehan), Heini Avdalu un Jukiko Šinozaki (Heine Avdal & Yukiko Shinozaki). Savu horeogrāfiju radīšanā Krišjāni interesē veidi, kā dažādus ritmiskos folkloras ornamentu, dziesmu un rotaļu kodus pārcelt kustībā.

Ieva Gaurilčikaite (Ieva Gaurilčikaitė) ir lietuviešu dejas māksliniece, kas profesionālo izglītību ieguvusi Skotijā un Izraēlā, bet šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas maģistratūrā. Ieva savā radošajā praksē meklē veidus, kā lauzt ierasto distanci starp mākslinieku un skatītāju, kā arī interesējas par dziļu un personīgu attiecību veidošanu izrādes laikā.

Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite ir ne tikai šī projekta idejas un kustību autori, bet arī scenogrāfijas veidotāji. Performanci papildina videomākslinieces Inetas Sipunovas radīts lielformāta video un jaunā mūziķa Reiņa Indāna veidotā skaņu partitūra.

Radošā komanda:
autori – Ieva Gaurilčikaite, Krišjānis Sants;
video – Ineta Sipunova;
skaņa – Reinis Indāns;
gaismu mākslinieks – Niks Cipruss;
ar autoriem kopā uzstājas – Anna Novikova, Reinis Indāns un Kirils Ēcis.

Izrādes notiks 5., 6. un 7. jūnijā plkst. 18:00 – 22.00. Tikšanās vieta – Miera iela 34 (pie nama nr. 34).

Ieeja izrādē (pa vienam apmeklētājam) ik pēc 10 min. Izrādes ilgums – aptuveni 40 min. Biļetes tiek pārdotas uz konkrētu sākuma laiku, ievērojot 10 min. ieejas ciklu. Lūdzam ierasties uz biļetē norādītā perioda sākumu un rēķināties ar izrādes pieredzi aptuveni 40 min. garumā.

Biļetes iegādājamas “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Biļešu cena: 9,00 EUR.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.