JOURNAL.DANCE.LV

April 16, 2018 at 11:17 pm

Pielaiko deju bezmaksas meistarklasēs Dejas dienā!

Pielaiko deju bezmaksas meistarklasēs Dejas dienā!
Print pagePDF page

Rezonējot ar mūsdienu straujo ritmu, Dejas diena šogad dzied slavas dziesmas savam īslaicīgajam raksturam. Kā ik gadu Dejas diena sakoncentrē enerģiju, notiek salīdzinoši pēkšņi un nodziest līdz kādai nākamajai izlādei.

Starptautiskā Dejas diena Latvijā norisināsies jau divpadsmito gadu, aicinot ikvienu pamēģināt deju. Šogad Dejas dienas pasākumi norisināsies no 23. līdz 29. aprīlim. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, noteikti – arī tiem, kas nekad nav dejojuši.

“Dejas dienas 2018” pasākumu virkne iesāksies piektdien, 27. aprīlī plkst. 17.00 Esplanādē, kur kopā ar Rūdolfu Kugrēnu runāsim par deju un vērosim laikmetīgās dejas etīdes. Mēģināsim visi kopīgi atcerēties, cik noderīgi ir kustēties pašiem, cik iedvesmojoši ir vērot deju darbībā un cik veselīgi ir sevi neuztvert pārāk nopietni.

Sestdien, 28. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 15.00 norisināsies bezmaksas radošā darbnīca deju skolā “Dzirnas”. Radošā darbnīca aptver plašu vecuma grupu (16 – 60 g.). Jebkurš dejotgribētājs, iepriekš piesakoties info@dejasdiena.lv, uz vienu dienu kļūs par dejas mākslinieku. Darbnīcā pieredzēto un apgūto horeogrāfa pavadībā darbnīcas dalībnieki izdejos Rīgas pilsētvidē.

Svētdien, 29. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 16:30 norisināsies 21 bezmaksas deju meistarklase 7 deju zālēs Rīgā Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušiem, tā arī mazliet ieinteresētiem – visiem ir iespēja izmēģināt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, tāpat arī brazīliešu dejas – cīņas mākslu kapueiru (capoeira). Ja esi vēlējies džezu ne tikai klausīties, bet arī dejot, apmeklē kādu no trīs dažāda veida džeza bezmaksas dejas klasēm. Dejas dienas meistarklasēs tiek gaidīti ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie. Tāpat būs dejas klase mammām ar bērniem horeogrāfes un dejotājas Annas Novikovas vadībā. Arī Rūta Pūce pasniegs dejas klasi mātēm, iedvesmojoties no nupat tapušās dejas izrādes “Divotne”. Dejas dienas meistarklasēm iepriekš nav jāpiesakās.

Tāpat “Dejas dienas 2018” notikumu laikā no 23. līdz 28. aprīlim norisināsies aktivitāte ”Pastaiga ar mākslinieku’’. Tā būs iespēja satikt kādu no Latvijas dejas māksliniekiem personiskai sarunai, ļaujoties mākslinieka piedāvātajam pastaigas maršrutam un noteikumiem.

Plašāk ar Dejas dienas aktivitātēm, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties www.dejasdiena.lv.

Oficiālajā Starptautiskās Dejas dienas datumā, svētdien, 29. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” apmeklētājiem būs iespēja vērot divas laikmetīgās dejas viesizrādes, ko izpildīs Francijas laikmetīgās dejas izglītības organizācijas “Coline” 13 dejotāji un latviešu horeogrāfi un dejotāji Laura Kušķe, Ieva Beatrise Vilkauša, Nauris Miķelis Goba un Ksenija Simanova.

Dejas dienas norišu noslēgumā 29.  aprīļa vakarā pl. 19.30 Kaņepes kultūras centrā norisināsies tikšanās ar “Spēlmaņu nakts 2017” laureāti kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” – dejotāju un horeogrāfi Agnesi Bordjukovu, kā arī video formātā ikvienam apmeklētājam būs skatāma viņas godalgotā izrāde “Bērnības sapnis”.

Arī ārpus Rīgas tiek svinēta Dejas diena – 29. aprīlī biedrība “Cita Abra” Cīravā rīkos bezmaksas dejas meistarklase, tāpat būs iespēja redzēt laikmetīgās dejas izrādi bērniem un pieaugušajiem “Eksperiments ar apskāvienu” (horeogrāfi  Alise Putniņa, Katrīna Albuže un Modris Opelts).

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29. aprīlī.

Visi Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību uz deju gan mākslas formu, gan arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.

“Dejas dienu 2018” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu rīko biedrība “Horeogrāfu asociācija”.

Sadarbības partneri: Latvijas Kultūras koledža, deju studija Ritms, dejas un personības kultūras centrs “I-DEJAS MĀJA”, Serveris.lv, interneta žurnāls “Journal.Dance.lv”, žurnāls “IEVA” un žurnāls “IR”.

Plašāk par “Dejas diena 2018” notikumiem – www.dejasdiena.lv un FB/Dejasdiena.

0 likes Kalendārs , Laikmetīgā deja Latvijā , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.