JOURNAL.DANCE.LV

March 27, 2018 at 8:44 pm

Laikmetīgās dejas izrāde “Memor”

Laikmetīgās dejas izrāde “Memor”
Print pagePDF page

14. aprīlī plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Memor”. Izrādē tiek meklētas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par atmiņu kā cilvēka spēju un domāšanas virzītājspēku. Ir ķermeņa atmiņa, emocionālā atmiņa, intelektuālā atmiņa. Atmiņa ne vien palīdz cilvēkam atcerēties, bet arī rada robežas un liek šķēršļus ceļā uz attīstību, piedošanu, transformēšanos. Vai šīs robežas ir atmiņas uzlikts šķērslis vai tomēr aizsargbarjera, lai sevi neizdedzinātu pārāk lielā zināšanu un pieredzes gūzmā? Kopā ar horeogrāfi Agati Bankavu atbildes uz šiem jautājumiem meklēs trīs savos uzskatos un radošajās izpausmēs ļoti atšķirīgi dejotāji, Agates bijušie kursabiedri – Ivars Broničs, Taisija Frolova un Modris Opelts.

Agate Bankava ir viena no daudzsološākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm. Jau ar savu bakalaura programmas diplomdarbu “Rauts” (2015), kas tika nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai 2015./2016. gada teātra sezonā kā gada sasniegums laikmetīgajā dejā un ieguva studentu teātra festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu, viņa sevi spilgti pieteica uz Latvijas laikmetīgās mākslas skatuves. Agate veido gan kustību partitūru teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele, gan horeogrāfiju savām dejas izrādēm (“Fafabulala”, “Nature Morte” 2016. g., “Slikta” 2017. g.)

Radošā komanda:
Horeogrāfija, telpa, kostīmi: Agate Bankava
Dejo: Ivars Broničs, Taisija Frolova, Modris Opelts
Dramaturģe: Anna Zvaigzne
Producents: Ģertrūdes ielas teātris

Recenzijas par izrādi: 

Atmiņas par „Memor”

Nospēlē manu simfoniju. Par Agates Bankavas izrādi “Memor”

Biļetes biļešu tirdzniecības sistēmā https://biletes.git.lv, galerijā “Istaba”, teātra kasē stundu pirms katras izrādes. Biļešu cena: 9 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 5 EUR.

Foto, video: Anna Rosalie Uudre

0 likes Kalendārs , Laikmetīgā deja Latvijā , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.