JOURNAL.DANCE.LV

September 25, 2017 at 4:06 pm

Laikmetīgās dejas izrāde “Dzirdi mani”

Laikmetīgās dejas izrāde “Dzirdi mani”
Print pagePDF page

4. oktobrī plkst. 16:00 festivāla “Patriarha rudens” ietvaros E. Smiļģa Teātra muzejā (E. Smiļģa ielā 37/39 ) notiks laikmetīgās dejas izrāde “Dzirdi mani”.

“Dzirdi mani” ir vārdu savienojums, kas apzīmē horeogrāfes Agneses Bordjukovas aktuālo interesi skatuves mākslā. Izpētes objekts šajā procesā ir cilvēka ķermenis un tā radītās skaņas. Komanda vadās pēc uzskata, ka skaņa ir jebkura objekta regulāras svārstības. Tās noteikti ir arī kustības vienlaicīgi. Vibrācija ir to pamatā. Cilvēka ķermenī noris konkrēti un  naturāli,  tāpat arī neapzināti un abstrakti procesi. Dažus no tiem ir iespējams kontrolēt, bet ir arī tādi, kas notiek ārpus cilvēka gribas un vadības. Tomēr viss atbalsojas. Izrāde tiek veidota pēc uzskata, ka ķermenis ir milzīga krātuve, kurā var atrast neskaitāmas liecības par tās īpašnieku un ārējo pasauli. Asociatīvi ķermenis kā mikrokosmoss – līdz galam neatklāta un noslēpumaina pasaule. Šai pasaulei var pietuvoties, to sadzirdot.

Darbs aktualizēs jautājumu par uztveres neviennozīmību, jo nav būtisku atšķirību starp skaņu un troksni, skaņu un kustību. Arī jēdzieniski. Vārdi vēlas strukturēt, dalīt konkrētās sekcijās. Tomēr cilvēks, vērojot kaut ko, nevar izslēgt savu dzirdi vai ožu. Tāpat arī klausoties – veidojas tēli, krāsas, asociācijas, sajūtas, atmiņas utt. Tēmas praktiskās izpētes procesā autore ir sapratusi, ka cilvēka ķermenis ir ļoti organizēta sistēma, tajā pat laikā arī unikāla neskaitāmu elementu kombinācija. Tas spēj atbalsot apkārt esošo pasauli nebeidzamās versijās.

Horeogrāfija: Agnese Bordjukova
Dejo: LKA bakalaura programmas “Laikmetīgās dejas māksla” 3. kursa studentes Anush Cvetkova, Jana Jacuka, Sabīne Neilande, Ksenija Simanova, Līga Ūbele, Dana Zvonarjova
Scenogrāfija: Krista Briģe
Tērpu māksliniece: Katrīna Virziņa
Gaisma: Ivars Tilčiks
Producente: Patrīcija Kolāte

Biļetes uz pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.