JOURNAL.DANCE.LV

September 25, 2017 at 3:48 pm

Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta”

Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta”
Print pagePDF page

3. oktobrī plkst. 19:00 Ģetrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a) festivāla “Patriarha rudens” ietvaros būs skatāms Latvijas Kultūras akadēmijas absolventes Agates Bankavas diplomdarbs – “Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta””.

“Cilvēku veido laiks un pieredze, kas palīdz dzīvot pasaulē atbilstoši laikmeta prasībām un baudīt labu mākslu, jo mēs zinām, kas ir labs. Izrādē piedalās pieci pieredzējuši dejotāji, kuri nepārtraukti uzzina par sevi kaut ko jaunu dejojot. Neko citu viņi neprot, tikai patstāvīgi izdzenā blokus savā un citu ķermeņos,” izrādi raksturo horeogrāfe Agate Bankava, piebilstot, ka “nekas no rakstītā nav jāuztver nopietni. Tā vienlaikus var būt gan patiesība, gan izdomājums.”

Par izrādes aprakstu vēl intriģējošāks ir izrādes unikālais mākslinieciskais sastāvs – A. Bankavas izrādē piedalās Latvijas ievērojamākie laikmetīgās dejas pasniedzēji, laikmetīgās dejas tradīcijas iedibinātāji un attīstītāji. Viena no tiem ir Olga Žitluhina, kura ir laikmetīgās dejas mākslas aizsācēja Latvijā, laikmetīgās dejas mākslas programmas izveidotāja Latvijas Kultūras akadēmijā un starptautiskā dejas festivāla ‘’Laiks dejot’’ mākslinieciskā direktore.

Savukārt jogas cienītājiem būs iespēja neikdienišķā ampluā redzēt Latvijas atpazīstamāko jogas pasniedzēju, dejotāju un horeogrāfu Arni Siliņu.

Ramona Galkina kā pasniedzēja ir skolojusi teju pie 2000 topošo dejotāju un horeogrāfu un turpina pasniegt deju Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Kultūras koledžā u. c. Ramona Galkina pārstāv Latvijas laikmetīgās dejas pirmo profesionālo paaudzi.

Andris Kačanovskis ir strādājis Valsts deju ansamblī “Daile” un Olgas Žitluhinas dejas kompānijā (2003–2012, dejotājs, horeogrāfs).

Izrādes jaunākā dejotāja, lai gan profesionalitātes ziņā ne mazāk nozīmīga, ir Anna Novikova – profesionāla dejotāja un horeogrāfe, dejo laikmetīgās dejas kompānijā “ĀRĀ”’.

 

Horeogrāfija: Agate Bankava

Dejo: Ramona Galkina, Andris Kačanovskis, Anna Novikova, Arnis Siliņš un Olga Žitluhina

Dramaturģija: Anna Zvaigzne un Ivo Briedis

Mūzika: Mārtiņš Zariņš

 

Te ir pieejams izrādes tīzeris: https://vimeo.com/217129907

Biļetes pieejamas internetā – Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā, kā arī galerijā “Istaba” un uz vietas pirms izrādes.

 

Foto: skats no izrādes, fotogrāfe: Margarita Germane

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.