JOURNAL.DANCE.LV

August 22, 2017 at 4:26 pm

Laikmetīgās dejas pirmizrāde “Celies augšā, nāc man līdzi!”

Laikmetīgās dejas pirmizrāde “Celies augšā, nāc man līdzi!”
Print pagePDF page

30. augustā plkst. 18:45 VEF Kvartāla kultūras un mākslas telpā “Vasarnīca”, Ūnijas ielā 8, gaidāma laikmetīgās dejas pirmizrāde. Izrādi “Celies augšā, nāc man līdzi” radījuši horeogrāfi Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons, kuri jau iepriekš sadarbojušies citos projektos. Tagad autoru komandai pievienojusies arī lietuviešu horeogrāfe un dejotāja Ieva Gaurilčikaite.

Horeogrāfi darbu pie izrādes sāka, interesējoties par varas struktūrām sabiedrības grupās un nonākot pie Vecās derības stāstu pētniecības. Izrāde ir septiņu stāstu kolāža, kur kustību, skaņas un dramaturģiskais materiāls veidots kā estētiskas atbildes uz konceptuāliem jautājumiem. “Celies augšā, nāc man līdzi” ir izrāde par pasaules atiestatīšanu, kura atklājas noskaņu līmenī caur ķermeni un telpu.

Krišjānis Sants ir beidzis Latvijas Kultūras akadēmiju un prestižo Beļģijas dejas skolu P.A.R.T.S. un šobrīd aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā un Eiropā. Krišjāni interesē veidi, kā ritmiskos folkloras ornamentus, dziesmas un rotaļu kodus pārcelt kustībā. Zviedru dejotājs un horeogrāfs Ēriks Ēriksons karjeru skatuves mākslās uzsāka ar akrobātiku un breika deju. Pēc P.A.R.T.S. absolvēšanas Ēriks turpina strādāt Eiropā, sadarbojoties ar ievērojamiem horeogrāfiem, un savos darbos pēta vizuālās, taustes un kinestētiskās uztveres iespējas. Ieva Gaurilčikaite ir lietuviešu dejas māksliniece, kas profesionālo izglītību ieguvusi Skotijā un Izraēlā. Kopš 2016. gada Ieva dzīvo un studē Latvijā. Mākslinieci interesē dziļu un personīgu attiecību veidošana uz skatuves, un savos darbos viņa lauž ierasto distancētību starp mākslinieku un skatītāju.

VEF Kvartāla radošās kultūras un mākslas telpas “Vasarnīca” pārstāvji stāsta: “Projekta mērķis ir veicināt jaunrades procesu attīstību pilsētvidē, kā arī sniegt iespēju radošo jomu pārstāvjiem realizēt savas kreatīvās idejas, apdzīvojot VEF Kvartāla industriālo kultūras un mākslas telpu “Vasarnīca”. Laikmetīgās dejas izrāde lieliski mijiedarbojas ar VEF Kvartāla industriālo vidi. Patiess gandarījums, ka izcili horeogrāfi to novērtē.”

Ieeja par ziedojumiem.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.