JOURNAL.DANCE.LV

August 8, 2017 at 10:00 am

Ar deviņām vides dejas pirmizrādēm noslēdzies septītais laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja”

Ar deviņām vides dejas pirmizrādēm noslēdzies septītais laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja”
Print pagePDF page

Šogad festivāls ”Vides deja” aizceļoja uz Lūznavas muižu, parku un Lūznavas apkārtni, kur mijiedarbība starp horeogrāfiem, dejotajiem un vidi radīja pārsteidzoši radošu sprādzienu. Šī gada festivāla horeogrāfes Katrīna Albuže, Santa Jankovska, Marija Ri Shirotsuki, Sakurako un Lilija Lipora kopā ar dejotājiem un vietējiem iedzīvotājiem tikai trijās dienās iestudēja deviņas vides dejas izrādes un performances.

Pirmo reizi festivālā sevi spoži pieteica kino režisore un horeogrāfe Marija Ri Shirotsuki, kura kopā ar operatoru Kristapu Tukišu radīja video vides dejas performanci “Ducks in Crucx” (“Pīļu nedienas”), kur video dejas mijās kopā ar dejotāju horeogrāfiju ekrāna priekšplānā.

Lietuvā dzimusi un Francijā rezidējoša horeogrāfe Sakurako sadarbībā ar komponistu Filu Vonu (Francija) un dejotājiem radīja buto tehnikā iestudētu vides dejas performanci “Aizmirstās atmiņas”.

Horeogrāfe Santa Jankovska iestudēja divus darbus – “Bringseļiup” un “Komandas virtuve”. “Bringseļiup” atklāja vietējo bērnu sapņus, raizes, aktuālas ikdienas spēles un Lūznavas skaistumu vietējo bērnu acīm. Uz dažām minūtēm meitenes Ksenija, Ramona un Una kļuva par pasaules ievērojamākajiem cilvēkiem, kuri tiek intervēti. Intervijas laikā meitenes iesaistīja skatītājus kustību sacensībās.

Nu jau trešo gadu festivālā horeogrāfijas veido Katrīna Albuže. Šis festivāls bija īpaši radošs tieši Katrīnai, kura trijās dienās iestudēja četras vides dejas izrādes/performances – “Caurvējš”, “Vienīgais štekeris pilsētā”, “Gaidot prezidentu” un “Reinkarnācijas džakuzi”. Hreogrāfe atzīst: ”Gandarījums ir neizmērojams, laikam arī šāda mēroga emocijas piedzīvoju pirmo reizi. Ļoti liels paldies manai dejotāju komandai!”

Arī festivāla vadītāja un horeogrāfe Lilija Lipora bija atradusi laiku, lai kopā ar dejotājiem radītu emocionālu, dziļu un uz patiesiem notikumiem balstītu vides dejas izrādi “Te nekā nav. Viss”. Jau no pirmajiem mirkļiem skatītāji tika ierauti notiekošajā. Reizēm tie sāka dungot līdzi atpazīstamai melodijai, citkārt aicināja dejotājus nedarīt tā, kā dara viņi , dažbrīd norausa aizkustinājuma asaru un noslēgumā pat uzdejoja kopā ar māksliniekiem.

Festivāla “Vides deja” izskaņā skatītāji tika aicināti iekārtoties uz sarūpētiem maisiem un līdzpaņemtiem plediem Lūznavas muižas aizmugurē, kur uz jumtiem, sienām, logos un muižas pakājē tika izdejots dejas, gaismas un mūzikas uzvedums “Lūznavas atspulgā”.

Pateicoties lieliskajai sadarbībai, festivāls “Vides deja” Lūznavas muižā notiks arī nākamgad.

Festivālu organizēja dejas atbalsta fonds ”Zvaigžņu Aka”, dejas teātra kompānija ”Stars’ Well” un Lūznavas muiža, atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes novada dome.

 

Foto: publicitātes attēli

0 likes Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.