JOURNAL.DANCE.LV

July 26, 2017 at 4:55 pm

Valmieras vasaras teātra festivālā tiks izrādītas divas dejas izrādes bērniem

Valmieras vasaras teātra festivālā tiks izrādītas divas dejas izrādes bērniem
Print pagePDF page

Festivāls notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Tajā pirmizrādes piedzīvos 7 iestudējumi, kas tiek veidoti īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas.

Festivāla programmā iekļautas arī divas dejas izrādes. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem “MindStuff” kopā veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas “Sõltumatu Tantsu Lava” horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters. Tas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, kurā aktieri rosinās iesaistīties arī skatītājus, tā kļūstot par daļu no izrādes.

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi “Spēlēsim mājās”. Tās pamatā būs četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Izrāde būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Biļetes var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī festivāla mājaslapas biļešu sadaļā. Biļešu skaits uz visām izrādēm ierobežots.

 

Igaunijas un Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “MindStuff”

4. augustā plkst. 20:00, 5. augustā plkst. 17:00 un 20:00, 6. augustā plkst. 13:00

Norises vieta:  t/c “Valleta” pazemes autostāvvieta, Rīgas iela 4, Valmiera

Auditorija: 5+

Izrādes radošā komanda: horeogrāfi, aktieri Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson (Igaunija), Marija Linarte, Āris Matesovičs, Reinis Boters (Latvija), skaņu režisors Kalle Tikas

Interaktīva izrāde – piedzīvojums latviešu, igauņu un visu citu tautību bērniem, kas tapusi, Igaunijas horeogrāfijas profesionāļiem sadarbojoties ar latviešu aktieriem. Izdomas bagāts, radošu ideju piesātināts interaktīvs un muzikāls uzvedums, kurā aktieri rosina skatītāju iesaisti, tiem kļūstot par daļu no izrādes. Bez valodas barjerām.

Igauniju izrādē pārstāv laikmetīgās dejas profesionāļu platfomas “Sõltumatu Tantsu Lava” horeogrāfi, kas jau vairāk nekā 10 gadus ar panākumiem veido dejas izrādes bērniem un jauniešiem. Apvienībā pamatā darbojas jaunās paaudzes horeogrāfi, kuri piedalījušies dažādos festivālos Polijā, Rumānijā, ASV, Nīderlandē, Zviedrijā un citviet.

Par izrādi „MindStuff” tās veidotāji saka:

„Baltā, baltā hallē ir baltas un čīkstošas durvis

Aiz čīkstošajām durvīm spoža gaisma apžilbina mūs

Šajā žilbinošajā gaismā pakaramais stūrī čīkst

Tur karājas mētelis, sabāzts maisā

Mazs Lego ielikts tā kabatā

Rozā mutautiņš tam rokā

Uz grīdas balts paklājs priecīgs atritinās

Zem paklāja kas nekustīgs un aizliegts atklājas

Tuvu griestiem balons – piesarcis un pilns laimes

Uz augšu, uz augšu vien grib tiekties”

 

 

Dokumentāla dejas izrāde bērniem un viņu vecākiem “Spēlēsim mājās”

4. augustā plkst. 17:00, 5. augustā plkst. 13:00 un 19:00, 6. augustā plkst. 12:00

Norises vieta: Gaujas Kazu krāces, Valmiera

Auditorija: 4+

Izrādes radošā komanda: režisore Kristīne Brīniņa, scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece Evija Pintāne, mūzikas autors un izpildītājs Rihards Lībietis, horeogrāfiju veido Emīlija Neimane, Liene Neimane, Līva Morozova, Maija Morozova un Kristīne Brīniņa. Izrādē piedalās Emīlija Neimane, Liene Neimane, Zane Neimane, aktieris Kārlis Neimanis, Līva Morozova, Maija Morozova, Anita Morozova, aktieris Oskars Morozovs

Dokumentālā dejas izrāde “Spēlēsim mājās” ir par četru bērnu radītu pasauli, kuru uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Bērnu kompāniju veido dažāda vecuma meitenes – divas māsas, kas satiek divas citas māsas. Izrādē viņu vecāki stāsies pretī izaicinājumam atklāti iejusties savos bērnos.

Meitenēm tiek dota brīvība, kurā bez pieaugušo iejaukšanās un aizliegumiem viņas nosaka savas pasaules noteikumus. Meitenes ļaujas saviem impulsiem, vārda un kustības brīvībai. Viņu radītā pasaule tiek dokumentēta. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļūst par pamatu izrādes izveidei. Meiteņu vecāki no video precīzi apgūst savu bērnu darbības.

Izrādē “Spēlēsim mājās” vecāki ar cieņu pret bērna radīto pasauli, bez kritikas un cenzūras, iemiesosies savos bērnos un atspoguļos viņu mijiedarbību, pārdzīvojumus un  radītās situācijas. Izrāde ir aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skata punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem pieaugušie.

Dokumentālās dejas izrādes metode ir aizsākta 2015. gadā darbā “Noķer mani”, kas tapa sadarbībā ar producentu apvienību “Pigeon-bridge”. Izrādē 6 bērnu lomas atveidoja  viņu  vecāki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Šoreiz izrādē tiks iesaistīti profesionāli Valmieras teātra aktieri un viņu ģimenes. Teātra skatuvi nomainīs pilsētvide.

Skatīšanās veids brīvs, skatītājiem nav jāievēro klusums un var brīvi reaģēt uz izrādē notiekošo.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.