JOURNAL.DANCE.LV

November 22, 2016 at 11:23 am

Jauna laikmetīgās dejas izrāde “Nature morte”

Jauna laikmetīgās dejas izrāde “Nature morte”
Print pagePDF page

30. novembrī plkst. 18.30 Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Nature morte”.

Iespēja iestudēt šo izrādi Nacionālajā teātrī jaunajai horeogrāfei Agatei Bankavai ir Latvijas Kultūras akadēmijas festivāla “Patriarha rudens” balva.

Laiks skrien vēja spārniem. Vasara, rudens, ziema, pavasaris, pavasaris, ziema, rudens, vasara. Dzīves kā kustīgas gleznas nomaina cita citu un sākas no jauna. Viss pakļaujas laikam un dabai. Un tur pa vidu esmu es – mazs, niecīgs, stiprs, varens un, šķiet, ka arī citi ir tādi paši, bet tad kāpēc viņi bieži tomēr ir tik sveši?

Izrādē piedalās aktieri Madara Botmane, Evija Skulte, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks un dejotāji Rūdolfs Gediņš, Eva Kronberga, Andris Kačanovskis, Modris Opelts, Anastasija Lonšakova. Kostīmus veidojusi māksliniece Evija Berga. Gaismu māksliniece: Lienīte Slišāne.

Agate Bankava ir profesionāla laikmetīgās dejas hroeogrāfe un dejotāja. Beigusi Rīga Horeogrāfijas vidusskolu un ieguvusi Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijā, šobrīd sevi pilnveido maģistra programmā laikmetīgās dejas mākslā. Agate ir viena no laikmetīgās dejas kompānijas “Ārā” dalībniekiem.

Nākamās izrādes: 6., 7. un 27. decembrī plkst. 18.30.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Ilustrācija: Zīles Ziemeles glezna “Nature morte”

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.