JOURNAL.DANCE.LV

February 18, 2016 at 10:54 am

IDENTITY. MOVE! e-grāmata un tēmas turpinājums festivālā Prāgā

IDENTITY. MOVE! e-grāmata un tēmas turpinājums festivālā Prāgā
Print pagePDF page

No 18. līdz 20. martam Prāgā notiks identitātei mākslā un kustībā veltīts festivāls The BAZAAR Festival of Identity in Art and Motion (festivāla programma aplūkojama šeit). Tas būs starptautisks dejas un performances festivāls, kurā savas mākslinieciskās vīzijas piedāvās Čehijas un citu centrālās, austrumu un dienvidaustrumu Eiropas valstu mākslinieki. Viņi visi strādā ar identitātes jautājumiem mākslā un kustībā. Latvijas kontekstā šis ir interesants notikums, jo viss aizsākās 2013. gadā ar ES finansēto vērienīgo projektu IDENTITY.MOVE!, kas bija starptautiska platforma teorētiskās un mākslinieciskās izpētes atbalstam laikmetīgajā dejā. Projekta noslēgumā 2015. gadā notika pirmais The BAZAAR festivāls, kurā Latviju pārstāvēja Krišjānis Sants un Andis Geste. Projekta asociētais partneris bija Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija (cita starpā organizācijas jaunais nosaukums kopš 2016. gada janvāra ir Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā).

Lai arī projekts ir oficiāli noslēdzies, tas turpinās gan nelielās partneru sadarbībās, gan rīkojot plašāka mēroga notikums, kāds būs gaidāmais The BAZAAR Prāgā. Arī DANCE.LV žurnāls ir ticis pie jauniem draugiem Eiropā, esam pat publicējuši grieķu dejas kritiķes un vēsturnieces rakstu par deju un mūziku, kas lasāms angļu valodā šeit.Aizsākusies sadarbība ar dejas kritiķu apvienību Ungārijā.

Taču vērienīgākais projekta iznākums teksta formā ir IDENTITY. MOVE! e-grāmata, kas ir pieejama tīmeklī bez maksas un dažādos formātos.  Ir vērts ieskatīties, jo tā apvieno ļoti dažādu autoru tekstus un atšķirīgas perspektīvas un pieredzes. Visam pa vidu arī Latvijas un Lietuvas sadarbības projekts – dejas kritiķu Ingrīdas Gerbutavičutes un Intas Balodes mazliet rotaļīgs dialogs par nacionālo identitāti Latvijas un Lietuvas laikmetīgajā dejā.

IDENTITY.MOVE! e-grāmata PDF formātā

0 likes Ārzemju pieredze , Izglītība un pētniecība , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.