JOURNAL.DANCE.LV

May 27, 2015 at 7:36 am

Izdota baletdejotājam Aleksejam Avečkinam veltīta grāmata

Izdota baletdejotājam Aleksejam Avečkinam veltīta grāmata
Print pagePDF page

26. maijā,  baletdejotāja Alekseja Avečkina (1976 – 2013) dzimšanas dienā, klajā laista Guntas Bāliņas apkopotā atmiņu grāmata „Piekūna lidojums. Baletdejotājs Aleksejs Avečkins. Atmiņu impresijas”.

Dejas kritiķis Eriks Tivums savulaik par Alekseju rakstīja: „Uz Latvijas baleta prinču un pirmo mīlētāju fona viņš izcēlās pat vēsturiskā dimensijā. Tradicionālo skaistuļu, liriķu un romantiķu vietā bija noslēpumains, subtils vīrietis, kam piemita gazeles grācija un piekūna lepnais, mierīgais planējums augstu debesīs.”

„Šī grāmata ir par Mīlestību. To Mīlestību, kuru savās atmiņās izdzīvo Alekseja Avečkina tuvinieki, draugi, kolēģi, pedagogi, viņa daudzie skatītāji, kuri ļoti mīlēja viņa mākslu un cilvēcisko būtību, kuriem viņš arī tagad nozīmē daudz. Daudz vairāk par izcilu baleta premjeru, brīnišķīgu skatuves partneri, gudru un smalkjūtīgu draugu,” tā grāmatas ievadvārdos rakstījis viens no Alekseja draugiem komponists Arturs Maskats.

Grāmatā „Piekūna lidojums” līdzās bagātīgām foto liecībām no LNO izrādēm ar Alekseja piedalīšanos lasāmi atmiņu stāsti, kuros dalījušies viņa draugi un kolēģi. Visi grāmatas teksti ir tulkoti arī krievu valodā. Izdevuma māksliniece – Ieva Upmace, literārā redaktore – Lauma Mellēna, krievu valodas tulks – Nadežda Mileiko, grāmata iespiesta tipogrāfijā ULMA.

0 likes Balets , Ziņas #
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.