JOURNAL.DANCE.LV

February 12, 2015 at 11:16 am

Arī mūs interesē “1 un KOPĀ” – Dzirnām 30!

Arī mūs interesē “1 un KOPĀ” – Dzirnām 30!
Print pagePDF page

Jau šovakar 2015.gada 12.februārī plkst. 19:00 Arēnā Rīga notiks deju grupas „Dzirnas” 30 gadu jubilejas koncerts. Koncerta programma būs veidota gan kā retrospektīvs atskats uz iepriekšējos gados piedzīvoto un dejoto, gan arī kā atspēriena platforma deju skolas “Dzirnas” jauno telpu atvēršanai, jo “Dzirnu” koks dzen saknes jaunā vietā.

“1 un KOPĀ” – jau 30 gadus uz skatuves, treniņzālē, ūdenī un džungļos. Tik krāsains ir “Dzirnu” mūžs un tik krāsains būs arī jubilejas koncerts, kurā apvienosies visu paaudžu dejotāji, lai saviem uzticīgajiem skatītājiem dāvātu neaizmirstamu dejas piedzīvojumu – no leģendārās programmas “Karalis” līdz episkajam uzvedumam “No zobena Saule lēca”.

“1 un KOPĀ” – “Dzirnas” jubilejā ir gatavas pārsteigt. Svētku koncertā skatītājus sagaida arī brīnišķīga tikšanās ar izciliem mūziķiem, “Dzirnu” draugiem – Renāru Kauperu, Kasparu Zemīti, Intaru Busuli, Kārli Lāci, Mārtiņu Braunu, Ievu Kerēvicu, Kārli Kazāku, grupām – The Sound Poets, Auļi, Raxtu Raxti, Rīgas Doma kora skolas koriem u.c. Latvijā pazīstamiem māksliniekiem.

Šis notikums ir interesants arī DANCE.LV žurnālam, jo liela daļa laikmetīgās dejas profesionāli izglītotu horeogrāfu un dejotāju ir sākuši dejot tieši “Dzirnās”, daudzi pēc studiju beigšanas atgriežas kā pasniedzēji un / vai solisti dažādos uzvedumos.

Vairākām paaudzēm dejotāju un skatītāju priekšstats par to, ka ir vēl kādas dejas formas ārpus klasikas un tautas dejas, arī ir nācis no “Dzirnām”, jo tas vēl aizvien ir vispamanāmākais kolektīvs ļoti dažādos kontekstos. Reizēm skaidrojot, kas ir laikmetīgā deja, nākas atbildēt uz jautājumu: “Vai tas ir kaut kas tāds, ko dejo “Dzirnas”?” Tādēļ pat tiem, kam “Dzirnu” stils nav tas mīļākais vienalga ir jārēķinās ar to, ka plašas auditorijas priekšstatus par deju pēdējos 30 gados ir lielā mērā ietekmējis Agra Daņiļēviča izveidotais kolektīvs un deju skola.

Mākslinieciskas ambīcijas apvienojumā ar fantastiskām darbaspējām un labu menedžmentu “Dzirnas” padarījušas par vietu, kur telpas saviem dejas notikumiem labprāt īrē arī citas organizācijas. Iemesls ir vienkāršs – dejai piemērotu telpu trūkst, un “Dzirnu” telpas savām vajadzībām iekārto cilvēki, kas labi saprot deju.

Brīvības ielas zālēs notikušas gan Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrādes, gan Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas programmas studentu diplomdarbi. Savukārt, jaunajās telpās Lāčplēša ielā 106 / 108 notiek arī Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācijas iknedēļas dejas tehnikas nodarbības un jauniestudējumu mēģinājumi.

Biļetes var iegādāties šeit!

Visi koncerta biļešu ienākumi tiks novirzīti deju skolas “Dzirnas” jauno māju remontam.

Foto: Publicitātes foto no “Dzirnu” izrādes “O Fortuna!”

0 likes Hronika , Kalendārs , Laikmetīgā deja Latvijā , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.