JOURNAL.DANCE.LV

August 12, 2014 at 10:32 am

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”
Print pagePDF page

13. augustā plkst. 18:00 stāvlaukumā pie Mūkusalas Mākslas salona (Mūkusalas ielā 42, Rīga) notiks laikmetīgās dejas izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”. Izrādi kopā ar astoņiem latviešu dejotājiem veidojis flāmu horeogrāfs Kūns Augustainens (Koen Augustijnen, Beļģija) no pasaulē pazīstamās kompānijas les ballets C de la B.

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” ir stāsts par kopienu, kur visi ir kopā un katrs pats par sevi. Izrādes horeogrāfu interesē spēki, kas nosaka noteiktas sabiedrības grupas saglabāšanos un attīstību, un to, cik liela loma šajos procesos ir katram indivīdam. Tāpat viņu Latvijā fascinē tautas dejas, kuras viņš uzlūko kā fenomenu, ko sabiedrība ir spējusi ne tikai saglabāt, bet arī mainīt un attīstīt. Uzvedumā šie elementi sakausēti ar izrādes līdzautoru un izpildītāju iespaidiem, kuri iegūti Vecmīlgrāvja apkaimē un sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem (izpētes dokumentācija apkopota blogā).

Horeogrāfs Kūns Augustainens ar latviešu dejotājiem Katrīnu Albuži, Evitu Biruli, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Robertu Muciņu, Evu Vancāni, Kristīni Vismani sāka strādāt jau pagājušā gada oktobrī, pasniedzot meistardarbnīcu kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Darbnīcā, kopīgās sarunās un klejojumos pa Vecmīlgrāvja apkaimi dzima izrādes ideja paplašināt dejas ierasto praksi un teritoriju, novirzot izpētes un izrāžu tapšanas procesu uz Rīgas apkaimēm un padarot šo pilsētas daļu redzamo un neredzamo ainavu par izrādes centru.

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” norisinās izstādes „Latvieši. Mīti un konteksti” ietvaros. Izstāde apskata latviskās identitātes jēdzienus un uzsver to saistību ar mainīgo vēsturi un atvērto nākotni. Izstāde skatāma līdz 13. septembrim.

Uzmanību! Izrāde notiks stāvlaukumā pie Mūkusalas Mākslas salona, Mūkusalas ielā 42, Rīgā. Lietus gadījumā tās norise var tikt atcelta. Par to tiks ziņots salona mājas lapā un facebook profilā. Ieeja bez maksas.

Saistītie raksti:

Intas Balodes intervija ar horeogrāfu Kūnu Augustainenu

Linda Krūmiņa “Iznāc pagalmā uzdejot!”

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.