JOURNAL.DANCE.LV

May 13, 2014 at 2:10 pm

Izveidota Alekseja Avečkina piemiņas programma dejas izglītībai

Izveidota Alekseja Avečkina piemiņas programma dejas izglītībai
Print pagePDF page

Aleksejs Avečkins (26. 05. 1976. – 19. 08. 2013.) bija skatītāju mīlēts, kritiķu slavēts, vecāko kolēģu cienīts un jaunāko – apbrīnots, ne ar vienu nesalīdzināms dejotājs, kurš ierakstījis spilgtu lappusi Latvijas baleta vēsturē un atstājis prātā paliekošas pēdas arī laikmetīgās dejas teritorijā. Atceroties Alekseju dzimšanas dienā, darbu sāk Alekseja Avečkina piemiņas programma dejas izglītībai, platforma jauno un topošo klasiskās un laikmetīgās dejas profesionāļu atbalstam.Programma tiks prezentēta 27. maijā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Programmas mērķis ir palīdzēt jaunajiem dejotājiem un horeogrāfiem veicināt savu profesionālo izaugsmi un padarīt programmu par ideju apmaiņas platformu un vietu, kur atrast domubiedrus un palīgus, iedvesmojoties no tā, kāds bija un ko paveica Aleksejs Avečkins.

Programmas iniciatore un vadītāja Dagnija Grīnfelde: „Aleksejam patika un lieliski padevās profesionālu padomu došana, viņš vienmēr interesējās par tiem, kas vēl tikai ienāca baletā, vēroja kolēģu debijas jaunās lomās un dzīvoja līdzi viņu izaugsmei. Savu tuvāko nākotni viņš saistīja ar repetitora darbu, viņu interesēja pedagoģija. Viņš būtu bijis lielisks skolotājs. Un noteikti priecātos par katru, kas ar savu darbu, neatlaidību – un varbūt pavisam nelielu palīdzību – kļūtu par izteiksmīgu, meistarīgu dejotāju. Bet pāri visam viņš vienmēr paliks brīnišķīgs, sirsnīgs, ar reti sastopamu inteliģenci un smalkjūtību apveltīts, uzticams draugs. Tāpēc mums ir mīļi viņa sapņi. Un vismaz vienu no tiem mēģināsim īstenot – tik, cik tas bez viņa ir iespējams.”

Pirmie Alekseja Avečkina piemiņas programmas dejas izglītībai uzdevumi ir izveidot uzkrājumu neparedzētiem izdevumiem, lai varētu atbalstīt pēkšņi pavērušās iespējas jaunajiem dejotājiem un horeogrāfiem piedalīties dažādās meistarklasēs, konkursos, mācību programmās ārzemēs vai tepat Latvijā, kā arī nodrošināt vismaz viena Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņa dalību Open World Dance Foundation vasaras kursos, kas no 20. jūlija līdz 3. augustam notiks Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.

Open World Dance Foundation (Baleta labdarības fonds „Atvērtā pasaule”, dibinātāja Jekaterina Ščelkanova) jau trešo gadu organizē starptautiskus intensīvus vasaras kursus klasiskajā dejā, ko tradicionāli vada pasaulslaveni dejotāji un pedagogi, krievu klasiskās skolas tradīciju pārstāvji. Šogad kursi notiks Rīgā – pilsētā, kurā dzimis un mācījies par dejas Mocartu dēvētais leģendārais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, viens no Open World Dance Foundation atbalstītājiem. Šogad kursu programmā būs iespēja apgūt Vaganovas metodi kādreizējās Marijas teātra vadošās dejotājas, Amerikas Baleta teātra pasniedzējas Irinas Kolpakovas vadībā. Irina Kolpakova bija viena no pēdējām leģendārās Agripinas Vaganovas audzēknēm. Vasaras kursu dalībniekiem būs iespēja papildināt zināšanas arī pie izcilajām baleta pedagoģēm, kādreizējām Agripinas Vaganovas audzēknēm Irinas Trofimovas un Ludmilas Safronovas.

Desmit Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņiem Open World Dance Foundation ir dāvājis iespēju apmeklēt meistarklases bez maksas, taču gribētāju ir vairāk. Viena dalībnieka piedalīšanās divas nedēļas ilgajās meistarklasēs izmaksā 569 eiro. „Ja par saziedotajiem līdzekļiem varēsim palīdzēt kaut vai vienam jaunam, talantīgam cilvēkam, tas būs brīnišķīgs Alekseja Avečkina piemiņas programmas dejas izglītībai sākums,” norāda Dagnija Grīnfelde.

Aicinām atbalstīt Latvijas jauno dejotāju un horeogrāfu profesionālo izaugsmi, ziedojot līdzekļus Alekseja Avečkina piemiņas programmai dejas izglītībai. Ziedojumu konts: LV08HABA0551038223984; BIC kods HABALV22

Informācija par programmu: www.facebook.com/DejasAtbalstam

Programmu administrē Nacionālās mākslas atbalsta fonds

Juridiskā adrese: Kronvalda bulv. 2, Rīga, LV–1010, reģ. nr. 50008126301

 

0 likes Balets , Personības , Ziņas #
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.