JOURNAL.DANCE.LV

April 23, 2014 at 9:48 am

Olga Žitluhina saņem AKKA/LAA Autora balvu

Olga Žitluhina saņem AKKA/LAA Autora balvu
Print pagePDF page

No 22. līdz 26. aprīlim biedrība AKKA/LAA organizē Autoru dienas, kas veltītas Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai 23. aprīlī un Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai 26. aprīlī.

23. aprīlī, Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā, pirmo reizi biedrības pārstāvētajiem četriem autoriem pasniegs Autora balvas. Par autora darbu, kas citus autorus radoši iedvesmojis vai provocējis ar savu novatorismu un profesionālismu, balvu saņems horeogrāfe Olga Žitluhina, tulkotāja Maima Grīnberga, scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Vilnis Šmīdbergs.

Jau devīto gadu Autoru dienu ietvaros AKKA/LAA nodrošina bezmaksas lekcijas studentiem, kuru specialitāte saistīta ar kultūras produktu radīšanu vai izmantošanu. Lai palielinātu informētību un izpratni par autortiesībām, ikvienai mācību iestādei ir iespēja pieteikt studentus lekcijām, rakstot uz e-pastu: linda.kalnina@akka-laa.lv Šogad tām jau pieteikušās studentu grupas no Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA).

Šogad Autoru dienās AKKA/LAA savā mājas lapā publicē īpaši sagatavotos ieteikumus radošo projektu izstrādātājiem. Pamatā analizētas Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītās nozares, lai projektos uzlabotu autortiesību ievērošanu, izstrādāti ieteikumi šādu projektu iesniedzējiem.

Par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu 

Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas mērķis ir cildināt autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai. Pirmoreiz Grāmatu un autortiesību diena atzīmēta 1923. gadā Spānijā, lai godinātu rakstnieka Migela de Servantesa nāves atceres dienu. Sākotnēji tie bija Katalonijas nacionālie svētki, taču kopš 1995. gada UNESCO ir noteikusi 23. aprīli par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu. Šis datums ir ne vien slavenā „Dona Kihota” autora Migela de Servantesa nāves diena – šajā dienā dzimis arī Viljams Šekspīrs. Tāpat tieši 23. aprīlī dzimuši tādi pasaulslaveni autori kā Moriss Drions, Manuels Valjeho, Haldors Laksness un citi.

Par Pasaules Intelektuālā īpašuma dienu 

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai un godinātu autorus un izgudrotājus, kopš 2000. gada 26. aprīļa visās Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) dalībvalstīs atzīmē Pasaules intelektuālā īpašuma dienu. Šis datums ir noteikts par godu WIPO dibināšanai 1970. gada 26. aprīlī.

 

0 likes Personības
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.