JOURNAL.DANCE.LV

March 25, 2014 at 2:24 pm

Paziņoti mērķprogrammas „Profesionālu nevalstisku dejas trupu un mākslinieku apvienību atbalsts” rezultāti

Paziņoti mērķprogrammas „Profesionālu nevalstisku dejas trupu un mākslinieku apvienību atbalsts” rezultāti
Print pagePDF page

DANCE.LV žurnāls jau ziņoja, ka 2014. gada sākumā pirmoreiz VKKF vēsturē dejai tika izveidota īpaša mērķprogramma ar nosaukumu “Profesionālu nevalstisku dejas trupu un mākslinieku apvienību atbalsts”. Programmas būtiskākais mērķis ir stiprināt profesionālu nevalstisku dejas trupu un apvienību ilgtspēju un izaugsmi. Konkursa ietvaros pieejamie 40 000,00 EUR sadalīti starp četrām dejas apvienībām. Vislielāko finansējumu saņēmušas „Laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība „Ārā”” (17 000,00 EUR) un apvienība „Dejas anatomija” (15 000,00 EUR).„Laikmetīgās dejas mākslinieku apvienību „Ārā”” administrē biedrība „Party”. Jaunizveidoto organizāciju vada horeogrāfe Olga Žitluhina, un zināmā mērā šo var uzskatīt par 1996. gadā izveidotās un 2012. gadā darbību pārtraukušās Olgas Žitluhinas Dejas kompānijas pārdzimšanu. Kā var nojaust no nosaukuma, jaunās apvienības pamatā, iespējams, būs izrādes „Ārā” dejotāji. Vēl interesants ir fakts, ka biedrību „Party” sākotnēji bija iecerēts reģistrēt kā biedrību „Partija”. Uzņēmuma reģistra ierēdņiem vārds „Partija” likās maldinošs, un tādēļ tas netika akceptēts. Organizācijas dibinātāji neko maldinošu vārdā ar tik daudzām dažādām nozīmēm gan neredzēja, taču pakļāvās birokrātijas balsij un iesniedza pieteikumu vēlreiz – ar to pašu nosaukumu, tikai šoreiz angļu valodā – “Party”. Nu viss ir kārtībā, vairs nekā maldinoša, lai gan angļu valodā vārda daudzās nozīmes ir tieši tādas pašas.

Apvienība „Dejas anatomija” ir dejas pazinējiem labi zināma mākslinieku kopa, kas darbojas kopš 2007. gada un kuras galvenās dalībnieces ir Elīna Breice, Sintija Siliņa, Agnese Bordjukova un Monta Vandere. „Dejas anatomija” ir domubiedru grupa, tā nav trupa klasiskā izpratnē un tāpēc tās darbība nav organizēta hierarhiski. Vienlaikus top vairāki projekti, apvienības cilvēki iesaistās dažāda formāta darbos. Septiņos pastāvēšanas gados „Dejas anatomijas” firmas zīme kļuvusi labi pazīstama un saistās ar kvalitāti. Apvienība pirmo reizi saņem lielāku finansējumu darbības nodrošināšanai.

Vēl divi projekti saņēmuši mazāku atbalstu. Nesen izveidotā producentu apvienība „Pigeon-Bridge” Zanes Esteres Gruntmanes vadībā saņēmusi 3500,00 EUR lokālu un starptautisku laikmetīgās dejas projektu organizēšanai. Pie 4500,00 EUR ticis arī Laikmetīgās dejas projektu teātris „Stars’ Well”, kuru vada Lilija Lipora.

0 likes Kultūrpolitika un infrastruktūra , Laikmetīgā deja Latvijā , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.