JOURNAL.DANCE.LV

February 24, 2014 at 10:54 am

Sākusies reģistrācija dejas platformai “keðjaMariehamn 2014”

Sākusies reģistrācija dejas platformai “keðjaMariehamn 2014”
Print pagePDF page

Baltijas Ziemeļvalstu dejas sadarbības tīkls keðja 2012 2015 aicina reģistrēties “keðjaMariehamn 2014” dejas platformai. Ālandu salu galvaspilsēta Mariehamna pulcēs simtiem dejas profesionāļu no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Tikšanās tēma ir “Jaunu tiltu radīšana un kopienas ilgtspēja” (”Building New Bridges and Sustaining the Community”). Reģistrācija dalībai vērienīgajā dejas notikumā sākusies 17. februārī un turpināsies līdz 31. martam. Informācija pieejama www.kedja.net. Plānojiet laicīgi, jo Ālandu salas nav lielas!“Programmas uzmanības centrā būs Baltijas Ziemeļvalstu dejas kopien, un tā aplūkos un modelēs jaunus veidus, kā strādāt kopā, kā sadarboties. Tajā pašā laikā mēs domāsim arī par to, kā padarīt mūsu jomu ilgtspējīgāku, īpaši apstākļos, kad resursi ir ierobežoti,” programmu raksturo projekta „keðjaMariehamn 2014„ vadītāja Somijas dejas informācijas centra direktore Katarina Lindholma.

Platformas ietvaros būs virkne pirmizrāžu, jo plānots, ka visas desmit keðja Wilderness mākslinieku grupas piedāvās savus darbus. Izrādes tapušas, pateicoties unikālai iespējai veikt māksliniecisko izpēti tiešā neskartas dabas un nelielu vietējo kopienu tuvumā. Latviju Wilderness projektā pārstāv apvienība „Dejas anatomija” un jaundibināta apvienība “Swufus” (dalībnieki Kristīne Vismane, Rūdolfs Baltiņš, Jānis Sniķeris un Uldis Sniķeris). Savukārt, Latvijas Wilderness vietas, kur notiek rezidences, ir Ainaži (“Wilderness dance” Ainažos: par mājām, darbu, bērniem un mīlestību) un Bebrene (Izmeklēšana. Kā Wilderness rezidenci uztvēra Bebrenē?). Rezidences vēl turpināsies arī 2014. gada pavasarī un vasarā.

Platformas dalībnieku vidū tiek aicināti dejas profesionāļi un studenti – dejotāji, horeogrāfi, producenti, žurnālisti u. c. Programma piedāvās dalībniekiem rīta praktiskās nodarbības, meistardarbnīcas, diskusijas, lekcijas, izrādes un „tīklošanas” iespējas, t. i. auglīgas tikšanās ar kolēģiem no visa plašā reģiona. Dalība programmā ir bez maksas. Reģistrācija atvērta līdz 2014. gada 31. martam. Apmeklē www.kedja.net un uzzini vairāk!

Projektu atbalsta: Nordic Culture Point, Nordic Culture Fund, Somijas Izglītības un Kultūras ministrija un Svenska Kulturfonden.

keðja 2012–2015 partneri ir: Dansehallerne (Dānija), Norvēģijas dejas informācijas centrs (Norvēģija), Somijas dejas informācijas centrs (Somija), Neatkarīgo teātru asociācija (Islande), Igaunijas dejas mākslinieku apvienība (Igaunija), Bora Bora (Dānija), Dansearena Nord (Norvēģija), MAD Production (Somija), Latvijas Jaunā teātra institūts (Latvija), Mākslinieku grupa “Zivs acs” (Lietuva) un SITE (Zviedrija).

keðja 2012 – 2015 notiek ar Eiropas Savienības programmas „Kultūra” atbalstu.

0 likes Ārzemju pieredze , Izglītība un pētniecība , Kultūrpolitika un infrastruktūra , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.