JOURNAL.DANCE.LV

April 16, 2011 at 9:41 pm

Dejas diena 2011. Nodarbības

Print pagePDF page

Dejas nodarbībās vairākās Rīgas vietās būs iespēja iepazīt dažādus laikmetīgās dejas novirzienus, sajūtot vieglumu un spēku ķermenī, attīstot kustību dinamiku un atklājot kustību bez ierobežojumiem. Konktaktinprovizācija ļaus prātam pieklust un ķermenī saklausīt brīnumainas lietas. Kustēties un dejot ar minimālu piepūli un maksimālu efektivitāti varēs iemācīties Feldenkrais metodes nodarbībā. Tāpat varēs apmeklēt autentiskās kustības nodarbību, kas apvieno moderno deju un K. G. Junga analītisko psiholoģiju.

Savukārt Olgas Žitluhinas nodarbībās būs iespēja sajust dejas dzimšanas procesu un atklāt, cik ātri un brīvi var justies dejojot: viegli lēkt, krist, celties, pārvietoties, slīdēt, mest un atkal noķert pašiem sevi savā kustībā, lai deja būtu bauda ne tikai rūpes par ārējās formas pareizību. Dejas improvizācija aicinās radīt deju, ļaujoties kustībai ķermenī, telpā un mūzikā, taču atgūt līdzsvaru palīdzēs Arņa Siliņa nodarbība, kurā būs apvienota deja un joga.

Gaidāmas arī viespasniedzējas – amerikāņu profesore Barbara Nordstroma-Loeba caur kustību ļaus izjust prāta, ķermeņa un emociju savstarpējo saikni dejas/kustības terapijas nodarbībā, savukārt Trina Nahm-Mijona no Havaju salām mācīs havajiešu dejas Hulas pamatsoļus. Vairākās deju nodarbībās varēs apgūt džeza dejas pamatsoļus. Tāpat video dejas nodarbībā varēs iejusties dejotāja, režisora un operatora lomā. Līdz ar minētajiem laikmetīgās dejas stiliem varēs apgūt Go-go dance pamatsoļus, mūzikas video dejas stilu un R’N’B. Taču līdz ar „moderno” nepazūdīs arī visu pamatu pamats – klasikas nodarbība.

Uz nodarbībām ieteicams ģērbties ērtā apģērbā un līdzi ņemt ērtus apavus. Katras nodarbības ilgums būs viena stunda, turklāt starp nodarbībām būs pusstundas starplaiks, lai dalībnieki var gan atpūsties, gan arī paspēt uz nodarbībām citās norises vietās.
Nodarbībām iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Nodarbību grafiks

0 likes Kalendārs
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.