JOURNAL.DANCE.LV

April 15, 2011 at 8:16 pm

Kā Tev iet? & Atraitnes

Print pagePDF page

7. un 8. maijā plkst. 18:00, 1.oktobrī plkst.15:00 un 18:00 Dailes teātra Mazajā zālē vienā vakarā notiks pirmizrāde divām deju studijas Body & Soul dejas izrādēm.

Laužot stereotipu par to, ka dejot var tikai ideālā fiziskā formā, laikmetīgās dejas uzvedumā Kā Tev iet? piedalās dejotājs ratiņkrēslā, taču šoreiz mērķis nav šokēt vai ko pierādīt. Deju studijas horeogrāfe Līga Liberte uzsver, ka ar šo izrādi vēlas parādīt cilvēkus tādus, kādi viņi ir – dažādi, unikāli un dabiski. Kustībā ar emocionāli piesātinātu horeogrāfiju tiek izspēlēta mūsu ikdiena – saruna ar sevi, saskarsme ar citiem, cīņa, zaudējumi un uzvaras, kuru vērtību nosakām tikai mēs paši.

„Lai cik dažādi mēs būtu, mūs vieno ticība sapņu piepildījumam – ne jau pašsaprotamam, bet sasniegtam ar smagu darbu. Izrāde ir kā apliecinājums atziņai – notikumus veido nevis apstākļi, bet gan mūsu attieksme pret tiem,” uzskata Līga Liberte.

Izrāde ir likusi uzdrīkstēties un pārvarēt savas robežas arī pašiem izrādes dalībniekiem, jo horeogrāfiju veidojuši paši dejotāji, turklāt Līga Liberte uzstāsies laikmetīgās dejas izrādē pirmo reizi pēc četru gadu pārtraukuma.

Savukārt džeza dejas izrāde Atraitnes ir skarbs, toties vizuāli baudāms stāsts par sievietēm. 21. gadsimtā mēs esam stipras, patstāvīgas, prasīgas un noteikti zinām, ko mēs negribam – negribam sev blakus vāju vīrieti, negribam, lai mūs krāpj, lai tiekam sāpinātas. Bet par spīti tieši tas arī notiek.

Izrādē, kurā piedalās 10 dejotājas un 1 dejotājs, vienīgais vīrietis nonāk upura lomā, kamēr sievietēm neatliek nekas cits kā sākt apzināties dramatisko notikumu cēloņus un paskatīties uz sevi no malas. Vai mēs spējam atzīt savas kļūdas un koncentrēties uz to, ko gribam, nevis negribam? Izrādes sauklis ir: “Latviešu vīrieši nav mīkstie.” Kāpēc tā – noskaidrosiet izrādē, kuras satura dziļums neatpaliek no vizuāli pievilcīgā snieguma un tehniskās kvalitātes.

Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv /Līgas Libertes dejas izrādes. Biļetes cena  – 5,00 Ls.

 

 

0 likes Kalendārs
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.