JOURNAL.DANCE.LV

July 13, 2017 at 10:11 am

Liepājas mākslas foruma programmu papildinās dejas izrādes

Liepājas mākslas foruma programmu papildinās dejas izrādes
Print pagePDF page

Pirmajā augusta nedēļas nogalē koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvās mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas mākslas forums”. Notikumu programmu līdzās mūzikas, mākslas un starpžanru notikumiem papildinās arī divas dejas izrādes.

Piektdien, 4. augustā plkst. 21.00 Minhenē dzimušais dejotājs un horeogrāfs Tobiass Drēgers piedāvās solo dejas izrādi “Ikdienas trakums” (“Daily Madness”). Izrāde ir stāsts par cilvēku, kas iesprostots starp apmātību sakārtot ikdienišķo haosu ap sevi un vēlmi sagāzt prātu ierobežojošās sienas. Izrāde apbalvota ar Minhenes kultūras balvu.

Studējis laikmetīgo deju Vīnes konservatorijā un Zalcburgas Eksperimentālajā dejas akadēmijā, Drēgers iespaidojies no beļģu skatuves mākslas atvērtības un neierobežotības. Kopš 2008. gada līdzās filmu un teātra producēšanai Drēgers nodarbojas ar horeogrāfiju, kurā savienojas deja, teātris, akrobātika un objektu manipulācija. Pirms performances Drēgers vadīs arī meistarklasi, kurā visas vietas jau ir aizņemtas.

Svētdien, 6. augustā plkst. 14.00 pirmizrādi piedzīvos laikmetīgās dejas uzvedums “Connext” – sadarbības projekts, kurā apvienojušās divas performanču mākslinieces no Latvijas un Igaunijas – Rūta Ronja Pakalne un Laura Kvelsteina. Dejas sākumpunktā atspoguļojas enerģijas apmaiņas motīvs. Dejotājas saka: “Mums ir svarīgi atrasties tuvu skatītājiem, būt starp viņiem, sajust, augt, mainīties un vienlaikus radīt enerģiju kopā ar auditoriju. Dalīšanās, iesaistīšanās un sakaru veidošana ir galvenie priekšnesuma atslēgas vārdi.” Spēcīgākais izteiksmes līdzeklis te būs kustība, bet dejotājas izmanto arī balsi, tekstu, taustāmus priekšmetus, telpiskus ķermeņus, telpu ap sevi. “Mēs izpētām piekļuvi ķermeņu robežām, sasniedzam skatītājus ar rīcību un klātbūtni uz skatuves tieši un netieši. Kamēr sabiedrība, kurā dzīvojam, nav vienota, mūsu mērķis, misija un interese ir veicināt vienotības sajūtu, stiprinot to skatītājos, izmantojot iekļaujošo-kinētisko performances aktu, ko varētu dēvēt arī par rituālu,” par dejas izrādi “Connext” stāsta Rūta Ronja Pakalne un Laura Kvelsteina.

Biļetes uz “Liepājas mākslas foruma” notikumiem, sākot no 5 eiro, nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Uz “Liepājas mākslas foruma” notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem sniedz iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu. Forumu organizē SIA “Lielais dzintars”, tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa programma pieejama: www.lielaisdzintars.lv

Foto: skats no izrādes “Ikdienas trakums”, publicitātes foto

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *