JOURNAL.DANCE.LV

June 20, 2017 at 9:32 am

Paziņoti “Spēlmaņu nakts” pretendenti

Paziņoti “Spēlmaņu nakts” pretendenti
Print pagePDF page

Pirmdien, 19.jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika paziņoti pretendenti “Spēlmaņu nakts 2017” balvām 18 kategorijās, tostarp “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”, “Gada kustību mākslinieks” un “Gada sasniegums baleta mākslā”. Vairāk kā 120 sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā: teātra kritiķi Silvija Radzobe, Valda Čakare, Edīte Tišheizere, Henrieta Verhoustinska, Atis Rozentāls. Nominantus kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” izvirzīja Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā. Savukārt kategorijā “Gada sasniegums baleta mākslā” nominantus izvirzīja Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

“Spēlmaņu nakts”2016./2017. gada sezonas nominanti 18 kategorijās:

 

Nozīmīgākie iestudējumi:

Gada lielās formas izrāde:

  1. Bannija Manro nāve Dailes teātrī, režisors – Dž. Dž. Džilindžers;
  2. Mēdeja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors –  Vladislavs Nastavševs;
  3. Pieci vakari Daugavpils teātrī, režisors – Georgijs Surkovs;
  4. Precības Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;
  5. Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore – Ināra Slucka.

Gada mazās formas izrāde:

  1. Būt nacionālistam “Dirty Deal Teatro”, režisors – Valters Sīlis;
  2. Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī, režisore – Paula Pļavniece;
  3. Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;
  4. Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī, režisors – Reinis Suhanovs;
  5. Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī, režisors – Juris Jonelis;
  6. Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Toms Treinis.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

  1. 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī, režisors –  Viesturs Roziņš;
  2. Bruņinieks, kuram sāpēja zobi Latvijas Leļļu teātrī, režisors –  Edgars Kaufelds;
  3. Drebošā telts teātrī “Joriks”, režisore – Inga Tropa;
  4. Kaštanka Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko;
  5. Nāc laukā!  Valmieras vasaras teātra festivālā, režisors – Kārlis Krūmiņš;
  6. Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kārlis Krūmiņš.

 Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:*

  1. Bērnības sapnis – horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents “Pigeon-bridge”, līdzproducenti – “Dejas anatomija” un “Cita abra”;
  2. Eksperiments ar apskāvienu – horeogrāfi Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže, organizē “I-Dejas Māja”;
  3. I’ m a very shy person – horeogrāfe Kristīne Brīniņa, producents “Pigeon-bridge”, līdzproducents “Cita abra”;
  4. Nature morte – horeogrāfe Agate Bankava, Latvijas Nacionālajā teātrī;
  5. Viņa dejo – horeogrāfe Santa Grīnfelde un dejas kritiķe Inta Balode, organizē laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība “Ārā” un biedrība “Party”.

* Nominantus izvirza Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā.

 

Labākie individuālie sniegumi:

Gada režisors:

  1. Dž. Dž. Džilindžers – Bannija Manro nāve, 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī un Bļitka Goda teātrī;
  2. Aiks Karapetjans – Fausts Latvijas Nacionālā operā un baletā;
  3. Paula Pļavniece –  Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī;
  4. Reinis Suhanovs – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
  5. Valters Sīlis – Būt nacionālistam “Dirty Deal Teatro” un Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;
  6. Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada aktrise:

  1. Indra Briķe – Pegija izrādē Pielūdzēja nr.1 Dailes teātrī;
  2. Jana Čivžele – Nora izrādē Nora un Muda izrādē Saniknotā slieka Jaunajā Rīgas teātrī;
  3. Maija Doveika – Irina Arkadina izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;
  4. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Karmena izrādē Karmena, Ieva izrādē Mana māsa un Ļoļečka izrādē Peldošie – ceļojošie. II daļa Dailes teātrī;
  5. Žanna Lubgāne – Tamāra izrādē Pieci vakari un Vecmāmiņa izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
  6. Dita Lūriņa – Elza izrādē Sieviete un Trīne izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris:

  1. Egons Dombrovskis – Maikls Platonovs izrādē Platonovs un viņa sievietes Liepājas teātrī un Zigmārs izrādē Bļitka Goda teātrī;
  2. Imants Strads – Gurmižska izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;
  3. Juris Žagars – Lielais Tētis izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta Dailes teātrī;
  4. Rihards Jakovels – Krustiņš izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
  5. Vilis Daudziņš – Fransuā izrādē Pakļaušanās Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:

  1. Daiga Gaismiņa – Rasma izrādē Zilā un lomas izrādē Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Inga Misāne-Grasberga – Made izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Jekaterina Frolova – Gonerila izrādē Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī  un Katja izrādē Nāc laukā! Valmieras vasaras teātra festivālā;
  4. Kristīne Veinšteina – Līga izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
  5. Olga Dreģe – Kendisa Bruksa izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
  6. Zane Jančevska – Stefānija izrādē Olivers un Marianna izrādē Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā:

  1. Arturs Krūzkops – Brencis izrādē Trīne un Larss izrādē Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Gatis Maliks – Kočkarjovs izrādē Precības Liepājas teātrī;
  3. Jurijs Losevs – Edvīns izrādē Jubileja ’98 un Timofejevs izrādē Pieci vakari Daugavpils teātrī;
  4. Kaspars Znotiņš – Doktors Ranks izrādē Nora Jaunajā Rīgas teātrī;
  5. Kārlis Freimanis – Uļita Karpovna izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;
  6. Mārtiņš Meiers – Mikus izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki:

  1. Agnese Cīrule – Solveiga izrāde Pērs Gints un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Alise Danovska – Līziņa un Matilde izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī ;
  3. Anete Krasovska – Bannijs – juniors izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
  4. Marija Linarte – lomas izrādē Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;
  5. Zanda Mankopa – Džuljeta izrādē Iemīlējās muļķis muļķītē un Kristīne izrādē Purva bridējs (-i) Daugavpils teātrī;
  6. Kārlis Reijers – Juris izrādē Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī;
  7. Niklāvs Kurpnieks – Liams izrādē Brutāls un dēls Dailes teātrī;
  8. Toms Treinis – režija izrādei Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada scenogrāfs:

  1. Mārtiņš Vilkārsis – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī un Karmena Dailes teātrī;
  2. Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī;
  3. Reinis Suhanovs – Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;
  4. Andris Eglītis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
  5. Monika Pormale – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī;
  6. Valters Kristbergs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks:

  1. Anna Heinrihsone – Muiža kaņepēs un Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
  2. Katja Šehurina – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;
  3. Keita – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
  4. Krista Dzudzilo – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris un Pērs Gints Latvijas Nacionālajā teātrī;
  5. Kristīne Pasternaka – Fausts Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  6. Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī.

Gada gaismu mākslinieks:

  1. AJ Vaisbārds – Fausts Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  2. Jevgeņijs Vinogradovs – Karmena Dailes teātrī;
  3. Mareks Lužinskis – Pazudušais dēls un Staburaga bērni Valmieras drāmas teātrī;
  4. Mārtiņš Feldmanis – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Precības Liepājas teātrī;
  5. Oskars Pauliņš – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī un Pērs Gints, Tuvā pilsēta, Zilā un Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada video mākslinieks:

  1. -8 – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī;
  2. Artis Dzērve – Fausts Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  3. Gatis Priednieks-Melnacis – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;
  4. Marija-Eva Sinjerola un Artis Dzērve – Karmena Latvijas Nacionālā operā un baletā;
  5. Toms Zeļģis – Savādais atgadījums ar suni naktī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks:

  1. Agnese Vanaga – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Agris Daņiļevičs – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;
  3. Katrīna Albuže – Neiekostais elkonis Ģertrūdes ielas teātrī;
  4. Kārlis Božs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;
  5. Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā: **

  1. Elza Leimane – Sibilla Veina izrādē Doriana Greja portretrs Dailes teātrī un Vārna izrādē Vārna, Franciska izrādē Pie zilās Donavas, Anitra izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  2. Annija Kopštāle – Solveiga izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  3.  Andris Pudāns – Nāve-liktenis izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  4. Jūlija Brauere – Annele izrādē Pie zilās Donavas Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  5. Antons Freimanis – Pērs izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
  6. Kārlis Cīrulis – Princis Riekstkodis izrādē Riekstkodis Latvijas, Vergs izrādē Korsārs un Zilais putns izrādē Apburtā princese Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

** Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Gada muzikālās partitūras autors:

  1. Jēkabs Nīmanis – Džeina Eira Valmieras drāmas teātrī un Trīne, Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Juris Vaivods – mūzikas aranžija  Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
  4. Mārcis Judzis – Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
  5. Pāvels Akimkins – Precības Liepājas teātrī;
  6. Ronalds Vīgants, Māris Butlers – skaņu partitūra Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs): ***

  1. Agnese Rutkēviča Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī;
  2. Anete Konste un Jānis Joņevs Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;
  3. Artūrs Dīcis Lidojošais Travolta Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursā;
  4. Justīne Kļava Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
  5. Rasa Bugavičute-Pēce Bļitka Goda Teātrī;
  6. Matīss Gricmanis Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro.

*** Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.

 

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu Nakts 2017” norises  atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Līdzfinansē: Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

0 likes Jaunākie raksti , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *