JOURNAL.DANCE.LV

May 17, 2017 at 4:40 pm

Rīgas pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde “Bērnības sapnis”

Rīgas pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde “Bērnības sapnis”
Print pagePDF page

28. maijā plkst. 17.00 pirmo reizi Rīgā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” būs skatāma horeogrāfes Agneses Bordjukovas solo dejas izrāde “Bērnības sapnis”.

Agneses Bordjukovas izrādes “Bērnības sapnis” centrā ir cilvēka personības veidošanās izpēte. Jau no pirmā brīža, kad saskaramies ar sabiedrību, mēs sākam kaut ko atklāt par apkārtējiem, bet vispirms, protams, paši par sevi. Ar laiku katrs no mums saprot, ka ne visas viņa personības puses ir vēlamas, un, cenzdamies palikt sabiedrības daļa, tiecas tās sevī noliegt. Šīs puses tiek nomāktas un nobēdzinātas no acīm, taču tās nepazūd.

Junga skolas piekritēji ieviesa ēnas jēdzienu, kas apzīmē psihes daļu, kas glabā tās īpašības, ko cilvēks sevī izvēlas noliegt. Ēna sastāv ne tikai no tām sabiedrībai nepieņemamajām mūsu iedabas daļām, ko varētu saukt par negatīvām, bet ietver sevī arī vitālo enerģiju, spontanitāti un brīvību, kuras mēs esam pazaudējuši savā augšanas procesā.

Izrādē tiek uzdots jautājums – kāpēc mēs tik viegli aizmirstam savus bērnības sapņus un paši kļūstam tikai par sociālām funkcijām? Indivīdam mūsu sabiedrībā tiek pakāpeniski atņemtas morālās tiesības pašam lemt par to, kā nodzīvot savu dzīvi, tā vietā viņu pārvaldot, uzturot un apmācot kā sociālu vienību. Izrādes autorus interesē uztaustīt veidus, kā iepazīt savu ēnas pusi, lai no jauna atklātu brīvību dzīvot pašiem savu dzīvi. Tas ir ilgs un sarežģīts process, bet pirmais solis šai ceļā ir pieņemt savu ēnu.

Izrādes radošā komanda:

Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Agnese Bordjukova

Ideja, dramaturģija: Rasa Niurkaite (Lietuva/Lielbritānija)

Mūzikas autors: Edgars Rubenis

Video mākslinieks: Ivars Šmits

Scenogrāfe: Anda Skrējāne

Gaismu mākslinieks: Rainers Kornhuberts

Radošā producente: Zane Estere Gruntmane

Producents: “Pigeon-bridge”, līdzproducenti: “Dejas anatomija”, “Cita abra”.

 

Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Plašāka informācija: www.pigeonbridge.com.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *