JOURNAL.DANCE.LV

April 11, 2017 at 3:18 pm

Aprīļa beigās Rīgā svinēs starptautisko Dejas dienu

Aprīļa beigās Rīgā svinēs starptautisko Dejas dienu
Print pagePDF page

Šogad pavasarī divas dienas – 29. un 30. aprīlī – tiks svinēta UNESCO starptautiski atzītā Dejas diena, kur par galvenajiem izteiksmes līdzekļiem atkal kļūs ķermeņa kustības un visa uzmanība tiks koncentrēta dejai Latvijā.

“Dejas dienas 2017” pasākumus 29. aprīlī ievadīs iekustēšanās nodarbības Vērmanes dārzā no plkst. 12:00 līdz 12:30 un Ziedoņdārzā no plkst. 13:00 līdz 13:30. Apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties vairākās “Dejas dienas 2017” meistarklasēs – satikt Latvijas vadošos horeogrāfus un dejotājus, iepazīties ar meistarklašu vadītājiem, iegūt priekšstatu par gaidāmajām svētdienas meistarklasēm, kā arī kopīgi iedejot starptautisko Dejas dienu ar prieku par kustību.

30. aprīlī norisināsies 15 bezmaksas deju meistarklases piecās deju zālēs Rīgā laika posmā no plkst. 11:00 līdz 16:30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušiem, tā arī mazliet ieinteresētiem – visiem būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, brazīļu dejas-cīņas mākslu kapoeiru, džeza deju, dejas nodarbību bērniem ar/un vecvecākiem u. c. Notiks arī nodarbības, kas izies ārpus ierastajiem dažādu dejas tehniku apgūšanas rāmjiem, piemēram, buto nodarbība par ķermeņa apziņas paplašināšanu.

Ar meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties www.dejasdiena.lv.

“Dejas dienas 2017” notikumi noslēgsies svētdienas vakarā plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā ar Latvijas Kultūras koledžas studentu laikmetīgās dejas izrādi Ilzes Zīriņas horeogrāfijā “Tirgus”, kur dejotājas apcer savas “lidotāja spējas” un meklē izpausmes brīvību.

Dejas diena tiks svinēta arī ārpus Rīgas – Cīravā no 25. līdz 29. aprīlim norisināsies dažādas bezmaksas dejas meistarklases un būs iespēja redzēt horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrādi “Fafabulala”’.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29. aprīlī.

Visi Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, jo tiks vērsta uzmanību uz deju gan kā mākslas formu, gan arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.

“Dejas dienu 2017” ar Rīgas domes atbalstu rīko biedrība “Horeogrāfu asociācija”.

Plašāk par “Dejas dienas 2017” notikumiem www.dejasdiena.lv.

 

Foto: Aija Melbārde.

0 likes Kalendārs , Ziņas
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *